Wystartowało Olsztyńskie Lato Artystyczne. W jego programie znalazła się ponad setka wydarzeń, które czekają na mieszkańców i turystów odwiedzających stolicę Warmii. A zaczęło się wernisażem prac artystów skupionych w grupie Minimal Olsztyn.

W przestrzeni Starego Miasta, nieopodal Starego Ratusza i galerii Dobro, można oglądać prace grupy Minimal Olsztyn. Grupy, która narodziła się na portalu społecznościowym i tam z powodzeniem funkcjonuje. Zaczęło się od Olsztyna, ale jak mówią twórcy - poszerzyli pole rażenia. Na fotografiach Minimal Olsztyn można odnaleźć także inne miejsca na świecie, ale Olsztyn jest oczywiście najważniejszy.

Nieprzypadkowo wernisaż grupy Minimal Olsztyn wybrano na otwarcie tak zwanej OLI - zdaniem organizatorów ma skierować uwagę widzów na inne zjawiska w olsztyńskiej kulturze niż to robiono dotychczas.

Alternatywna, niszowa, ale i coraz popularniejsza. Ten minimalistyczny sposób postrzegania rzeczywistości, skupienia na detalu i kompozycji, ascetyczny i w stylistyce modernizmu, ma swoich zwolenników. Grupa otwiera się zresztą na nowych uczestników.

Kolejne wydarzenia Olsztyńskiego Lata Artystycznego to między innymi warsztaty dla rodzin pod hasłem „Trzepak Rządzi”, czyli tradycyjne podwórkowe zabawy w Parku Centralnym w poniedziałek, koncert Sary Szymczak z zespołem w środę i weekendowy festiwal rapu.

Szczegółowy program na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury.