Nie ma chętnych do wykonania remontu ostródzkiej pływalni. Żadna firma nie stanęła do ogłoszonego przez miasto przetargu, ale władze Ostródy nie tracą nadziei, że wykonawcę modernizacji uda się znaleźć. Dlatego w przyszłym tygodniu Urząd Miejski zamierza powtórzyć przetarg.

Miasto kupiło basen dwa lata temu, po tym jak spółka do której należał, ogłosiła upadłość. Syndyk masy upadłościowej wycenił obiekt na 7 mln zł, miasto kupiło go za 2,5 mln. Pływalnia wymaga jednak modernizacji.

W połowie grudnia ostródzki Urząd Miasta ogłosił przetarg w tej sprawie. Termin składania ofert minął 10 stycznia. Nikt się nie zgłosił. Jak dowiedzieliśmy się od burmistrza Ostródy, Czesława Naumowicza, zainteresowanie inwestycją wykazały 2 firmy, które jednak nie zdecydowały się na udział w postępowaniu przetargowym.

Miasto chce w tej sytuacji ogłosić na początku przyszłego tygodnia ponowny przetarg, prawdopodobnie na nieco innych zasadach. Zmiany mają dotyczyć między innymi finansowego rozliczenia inwestycji.