Informacja o lokalizacji i postępach prac przy przekopie Mierzei Wiślanej to główny punkt wyjazdowego posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. O szczegółach inwestycji, w Elblągu i Tolkmicku będzie opowiadał jutro (19.10) minister Marek Gróbarczyk.

Wizytę szefa resortu podczas konferencji prasowej potwierdził Jerzy Wilk, poseł Prawa i Sprawiedliwości: — Jutro w Elblągu, ale też w Tolkmicku, będzie odbywało się wyjazdowe posiedzenie Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Zarówno w Elblągu, jak i w Tolkmicku, będzie mowa o budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

W posiedzeniu sejmowej komisji weźmie udział Marek Gróbarczyk. Szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej ma poinformować o ostatecznej lokalizacji kanału. Przed posiedzeniem, które rozpocznie się w południe w Tolkmicku, minister oraz parlamentarzyści spotkają się w Elblągu z miejskimi radnymi. Z kolei po południu zaplanowane jest spotkanie z samorządowcami z gmin położonych nad Zalewem Wiślanym.