Policjanci z Bartoszyc wyjaśniają okoliczności kilkukrotnego ranienia nożem 42-letniego mężczyzny. Podejrzany o to jest jego 17-letni krewny. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

W nocy z soboty na niedzielę (14/15 października) 17-latek miał kilkukrotnie zranić nożem członka rodziny. Z ustaleń policji wynika, że zanim doszło do ataku, między domownikami wywiązała się kłótnia. Po zdarzeniu 17-latek uciekł z mieszkania. Jeszcze tej samej nocy policjanci zatrzymali nastolatka.

Młody mężczyzna trzeźwiał w policyjnej celi - miał około promil alkoholu w organizmie. W tym czasie policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności śledcze. 42-letni mężczyzna trafił do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W poniedziałek, prokurator przedstawił 17-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa, Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na wniosek prokuratora, sąd aresztował 17-latka na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.