Do tragicznego wypadku doszło w środę wieczorem w gminie Działdowo. Kierowca seata uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowało czworo młodych ludzi. Nikt nie miał zapiętych pasów.

Według wstępnych ustaleń policji na trasie Działdowo-Klęczkowo kierowca seata na łuku drogi stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia 18-letni pasażer w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Lekarzom nie udało się go uratować. Pozostałe trzy osoby zostały przewiezione do szpitala w Działdowie. Mimo licznych obrażeń ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do poważnego wypadku doszło również na jednej z ulic Olsztyna. Potrącona została przez samochód piesza. Z ustaleń policjantów wynika, że Tadeusz G., kierowca citroena, nie zachował ostrożności i cofając najechał na 77-letnią kobietę. Została ona przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło także w Iławie, gdzie samochód osobowy zderzył się z rowerzystą. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca nissana juke nie udzielił na rondzie pierwszeństwa 56-letniemu rowerzyście. Pokrzywdzony cyklista z urazem głowy i złamaniem nogi został przewieziony do szpitala.

Policjanci przypominają, że kto chociażby nieumyślnie narusza zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku, kiedy następstwem wypadku jest śmierć innej osoby sprawcy grozi kara do 8 lat więzienia. KS