Dwadzieścia pięć lat na scenie, osiem płyt i setki koncertów - to dorobek zespołu Harlem. Ten jubileusz formacja uczciła występem w amfiteatrze w Olsztynie, czyli mieście, z którym jest nierozerwalnie związana. To właśnie tu Harlem stawiał pierwsze kroki.

Muzycy Harlemu spędzili ćwierć wieku na rockowej scenie, ale mimo tak dużego dorobku nie zapomnieli o swoich korzeniach. Te znajdują się w Olsztynie i właśnie w tym mieście zespół dał swój jubileuszowy koncert.

Tu były pierwsze próby, jeszcze na Nagórkach. Tu powstawały pierwsze dźwięki i Olsztyn bez względu na to, jak nas porozrzuca po świecie będzie zawsze nasz, to jest nasze miejsce na ziemi – mówi Krzysztof „Dżawor” Jaworski, zespół Harlem.

O sile zespołu stanowią nie tylko płyty czy zagrane koncerty, ale przede wszystkim jego fani: – Mamy ludzi, którzy do nas przybyli i to jest najpiękniejsze. Mamy ludzi, którzy byli z nami przez te 25 lat, towarzyszyli nam duchowo, mentalnie. Była to obecność absolutnie zaznaczona i odczuwalna przez nas – dodaje Krzysztof „Dżawor” Jaworski. Tej obecności nie zabrakło także podczas koncertu w Olsztynie, bo widownia amfiteatru była wypełniona po brzegi.

Harlem nie zwalnia tempa. Zespół nadal koncertuje. Trwają także prace nad kolejną płytą.