Mniej wypadków, zabitych i rannych. Niestety więcej przypadków jazdy pod wpływem alkoholu. Tak według policyjnych statystyk można podsumować pierwszy wakacyjny miesiąc na drogach Warmii i Mazur.

W lipcu na drogach regionu doszło do prawie 119 wypadków drogowych. To o 33 mniej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Spadła też liczba ofiar śmiertelnych i rannych. W pierwszym wakacyjnym miesiącu tego roku w wypadkach zginęło 12 osób (mniej o 2), a 142 zostały ranne. To o blisko 50 mniej niż w lipcu 2017 roku.

Odnotowano spadek kolizji drogowych. Z 1530 w ubiegłym roku do 1465 obecnie. Niestety w lipcu tego roku warmińsko - mazurscy policjanci zatrzymali 436 kierujących pod wpływem alkoholu. W analogicznym okresie ubiegłego roku takich niechlubnych przypadków było o 77 mniej.

Wśród przyczyn wypadków niezmiennie na pierwszym miejscu znajduje się niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. W ubiegłym miesiącu doszło do 33 wypadków, w których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Na drugim miejscu znalazło się nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Z tej przyczyny doszło do blisko 20 wypadków drogowych.