Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie I ligi odnieśli piłkarze olsztyńskiego Stomilu. Podopieczni Kamila Kieresia pokonali na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (1:0).

Olsztynianie dobrze weszli w mecz raz po raz stwarzając groźne sytuacje pod bramką gospodarzy. Wynik spotkania w 16. minucie otworzył Grzegorz Lech. Podbeskidzie próbowało odpowiedzieć, jednak w bramce Dumy Warmii bardzo dobrze spisywał się Michał Leszczyński.

Gospodarze wyrównali 50. minucie. Do bramki Stomilu trafił Bartosz Jaroch. Niespełna kwadrans później na prowadzenie znów wyszli olsztynianie. Gola zdobył Piotr Głowacki. Ten sam zawodnik w 180 sekund później trafił na 3:1. Przy obu bramkach asystował Grzegorz Lech.

W tabeli I ligi Stomil zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 4 punktów. Biało-niebiescy mają jednak do rozegrania zaległe spotkanie Wartą - zostało przełożone na wrzesień. Z kolei za tydzień (11.08) podopiecznych Kamila Kieresia czeka wyjazd do Łodzi na mecz z ŁKS-em.