W Olecku można przysiąść się do lidera Lady Pank Janusza Panasewicza. Atrakcją stała się tam ławeczka z odlaną w brązie rzeźbą przedstawiającą muzyka.

Chociaż Janusz Panasewicz urodził się w Lipsku, to od lat związany jest z Oleckiem, gdzie spędził dzieciństwo. Władze mazurskiego miasta postanowiły uhonorować artystę. Panasewicz osobiście odsłonił pomnik. Artyście towarzyszyła rodzina, m.in. matka Jadwiga, po której odziedziczył talent wokalny.

W Olecku Janusz Panasewicz zaczynał swoją przygodę z muzyką: – Dom kultury i kilka klubów, w których muzykowałem. Tak to się odbywało, różna to była muzyka – mówi wokalista Lady Pank.

Pomysłodawcami pomnika są samorządowcy, którzy w ten sposób uczcili też jubileusz 25-lecia Przystanku Olecko: – Traktujemy to też w kategorii promocji miasta. Jesteśmy dumni, że Janusz pochodzi z Olecka, że rozsławia nasze miasto, że ciepło o nim mówi – mówi Wacław Olszewski, burmistrz Olecka.

Autorem pomnika, który ma szansę stać się największą atrakcją Olecka, jest artysta-rzeźbiarz Michał Selerowski z Zambrowa.