Jutro (13.07) rusza największy festiwal rockowy na Mazurach. Tegoroczna edycja Naturalnie Mazury Music & More obfituje w wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wystąpią m.in. Ania Rusowicz, Lady Pank, Oddział Zamknięty, Stanisława Celińska czy Monika Brodka. Na Placu koncertowym jednostki wojskowej odbędzie się też konkurs młodych talentów. Artyści powalczą o Puchar Prezesa Telewizji.

Węgorzewo z muzyką rockową związane jest od prawie 30 lat. Zaczęło się od przeglądu wojskowych kapel rockowych. Złote lata festiwal przeżywał pod koniec ubiegłego stulecia, kiedy gromadził wielotysięczną publiczność. Teraz próbuje wrócić do tradycji. Teraz to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na Mazurach, gromadzące wielu artystów polskiej sceny muzycznej.

W piątek zobaczymy Anię Rusowicz, Jarego czy Oddział Zamknięty. W sobotę wystąpi pani Stanisława Celińska, Monika Brodka, a festiwal zakończy występ zespołu Kabanos – mówi Arkadiusz Skrodzki, dyrektor artystyczny festiwalu w Węgorzewie. Najważniejszym elementem trzydniowego festiwalu jest konkurs Grand Prix dla młodych kapel, które walczą o Puchar Prezesa Telewizji Polskiej.

W tym roku festiwal odbywa się pod hasłem „Gramy dla Aleppo”. W trakcie imprezy będą zbierane pieniądze na stypendia dla poszkodowanych dzieci. Jeden z koncertów upamiętni 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Projekt edukacyjny sfinansowało Narodowe Centrum Kultury.

W czasie festiwalu pojawią się też stoiska promocyjne Ministerstwa Obrony Narodowej. Będą laureaci Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego i pokazy sprzętu. Zaplanowano też akcję sprzątania Węgorzewa. Festiwal potrwa 3 dni. Rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00 od konkursu młodych talentów.