Medalowy plon reprezentantów Warmii i Mazur w Mistrzostwach Polski w kajakarstwie, które rozegrano na poznańskim torze Malta. Zawodnicy z regionu na podium w stolicy Wielkopolski stawali w sumie dziewięciokrotnie.

Gros medali wywalczyli kanadyjkarze OKSW Olsztyn. Oni pokochali brąz, bo aż sześciokrotnie stawali na najniższym stopniu podium. To tego dorzucili złoto oraz srebro. Byli wyjątkowo regularni - jeżeli dostali się już do wyścigu finałowego, to stawali w nim na podium.

Medal z najcenniejszego kruszcu wywalczyli niezawodni Mateusz Kamiński i Tomasz Barniak, którzy wygrali wyścig dwójek na 1000 metrów. Na dystansie o połowę krótszym byli trzeci, a na 200 metrów zajęli 2. miejsce. Indywidualnie Barniak zdobył jeden krążek, a Kamiński dwa.

Na podium w Poznaniu stawały też kanadyjkarski. Maja Szajdek i Julia Walczak zdobyły dwa brązy. Srebro z kolei siostry Dorota i Katarzyna Kozakiewicz. Kinga Jankowska z Mrągowa była trzecia w kajakowym wyścigu na 5 kilometrów.