Prawie 70 tysięcy dzieci z Warmii i Mazur miało dostęp do świeżych owoców i warzyw oraz produktów mlecznych w szkołach w kończącym się właśnie roku szkolnym. W szkole podstawowej nr 18 w Olsztynie podsumowano „Program dla szkół”. Po raz kolejny Warmia i Mazury okazały się jego liderem.

Zastawiony stół w Szkole Podstawowej nr 18 w Olsztynie pokazuje jak wygląda „Program dla Szkół” w pomniejszeniu. O prawdziwej skali mówią liczby przedstawione na konferencji. Z możliwości darmowej dostawy owoców i warzyw oraz mleka nie korzysta zaledwie 6 szkół na Warmii i Mazurach. Bezpłatne produkty trafiają już do 518 placówek w regionie.

Przez dziesięć tygodni kończącego się roku szkolnego prawie 70 tysięcy dzieci otrzymało 6 milionów porcji warzyw i owoców oraz prawie 5,5 miliona porcji mleka i produktów mlecznych.

Celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zapobieganie otyłości. Stąd kilkaset różnych działań edukacyjnych organizowanych przez olsztyński oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa każdego roku działania programu.