Po raz 45. dziedziniec olsztyńskiego zamku rozbrzmiewać będzie poezją wzbogacona o muzykę. I tak przez najbliższe trzy dni i noce. Od południa na dziedzińcu trwały próby do wieczornego koncertu, który rozpocznie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”.

Uczestnicy konkursu, a jest ich w tym roku osiemnaścioro, tradycyjnie będą rywalizowali o Grand Prix, czyli nagrodę imienia Agnieszki Osieckiej. Po najmłodszych wykonawcach, często debiutantach, na scenie pojawi się Basia Raduszkiewicz. Doskonale znana olsztyńskiej publiczności wokalistka zaprezentuje program zatytułowany „Jesienne ogrody”.

Piątek to kolejny koncert konkursowy oraz wspomnienie twórczości Wojciecha Młynarskiego w programie wyreżyserowanym i prowadzonym przez Bogusława Sobczuka, a zatytułowanym Awers-Rewers.

Spotkania zakończą się w sobotę koncertem galowym. Poznamy wówczas laureata konkursu, a czterdziestopięciolecie spotkań będzie okazją do wspomnień. W koncercie finałowym usłyszymy między innymi między innymi Dorotę Osińską, Jacka Bończyka, Elżbietę Adamiak i zespół Czerwony Tulipan. Koncert reżyseruje Jerzy Satanowski, a poprowadzi Jan Wołek.