W malowniczym miasteczku znajdującym się na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, co roku w wakacje, spotykają się miłośnicy sportów motorowych. Mikołajki przez weekend stają się stolicą rajdów samochodowych, a Rajd Kormoran to prawdziwa uczta dla miłośników jazdy na nawierzchni szutrowej. 42. Rajd Kormoran Memoriał im. Mariana Bublewicza odbędzie się w dniach 23-24 czerwca.

W najbliższy weekend rozegrana zostanie kolejna, już 42. edycja Kormorana. Zawodnicy zmierzą się na trasie imprezy, która po Rajdzie Polski ma najdłuższą historię wśród polskich imprez motorowych.

Trasa drugiej rundy cyklu Szuter Cup – Szutrowy Puchar to 9 odcinków specjalnych i prawie 60 km ścigania. Na zawodników czeka kwintesencja rajdów szutrowych: z jednej strony odcinki kręte, techniczne, ale również szybkie i sprawdzające odwagę zawodników. Sportowe zmagania zakończą się na torze w Mikołajkach, gdzie w niedzielę (24.06) o godz. 18:00 odbędzie się Ceremonia mety.

W sobotę (23 czerwca) po wizycie w Biurze rajdu i otrzymaniu niezbędnych dokumentów, zawodnicy będą zapoznawać się z trasą, opisywać ją. Później przedstawią swoje samochody kontrolerom technicznym, którzy zweryfikują ich zgodność z wymogami bezpieczeństwa. A na koniec dnia, wieczorem wszyscy pojawią się na Placu Wolności w Mikołajkach na uroczystej Ceremonii startu. Organizatorzy zadbali w najdrobniejszych szczegółach, aby była ona atrakcyjna dla przybyłych kibiców. Olsztyński Klub Rajdowy obiecuje, że będzie to wydarzeniem nie mniej ciekawe niż dotychczas. Zwłaszcza, że oprócz prezentacji zawodników, towarzyszyć jej będzie wiele atrakcji. Będzie to również doskonała okazja do spotkania z kierowcami i ich pilotami.

Niedzielna (24.06) rywalizacja na trasie rajdu rozpocznie się o godz. 10.00 wyjazdem z Parku serwisowego zlokalizowanego na terenie Toru rajdowego Mikołajki. Załogi wyruszą rywalizować na odcinkach specjalnych Tałty, Baranowo i Sady. Na zakończenie zmagań, chwilę po godz. 17.00, czeka ich emocjonujący wyścig równoległy na torze w Mikołajkach. Po którym odbędzie się ceremonia zakończenia 42. Rajdu Kormoran. Przez lata, to właśnie na Rajdzie Kormoran można było podziwiać zmagania najlepszych w kraju zawodników preferujących nawierzchnię szutrową. Tak będzie również i teraz. Na stracie pojawią się 33 załogi a wśród nich zawodnicy z Litwy.

Dla kibiców przygotowane zostały punkty widokowe w miejscach atrakcyjnych i z łatwym dojazdem. W tych miejscach będzie można bezpiecznie podziwiać zmagania zawodników. Odległości między odcinkami są tak dobrane, by kibice mogli obejrzeć rywalizację w różnych miejscach. Organizatorzy proszą o rozważne kibicowanie i słuchanie poleceń służb porządkowych. Dzięki temu wszyscy będą miło wspominać to rajdowe święto przez kolejny rok.

Z całą pewnością można powiedzieć, że w pierwszy weekend wakacji Mikołajki staną się stolicą sportu, nie tylko motorowego. Mikołajki zostaną opanowane przez miłośników czterech i dwóch kółek a to za sprawą 42. Rajdu Kormoran oraz wyścigu MTB Mazury. Jak widać, w Mikołajkach czekają nie tylko atrakcje dla miłośników szybkiej jazdy po odcinkach specjalnych.

Szczegółowe informacje można znaleźć www.rajdkormoran.eu .