„Futbol, w to dzisiaj gra cały świat” - przed laty śpiewała Maryla Rodowicz. Do dziś nic się nie zmieniło. Mistrzostwa świata w piłce nożnej działają na wyobraźnię nawet tych, którzy na co dzień futbolem się nie interesują. Tak będzie do meczu finałowego, czyli do 15 lipca. Przed nami piłkarski miesiąc.

Na ten moment cały piłkarski świat czekał cztery lata, a polscy kibice na występ biało-czerwonych na mundialu czekali aż 12 lat. Pierwszy mecz nasza reprezentacja zagra we wtorek 19 czerwca w Moskwie. Na stadionie Spartaka zmierzy się z reprezentacją Senegalu. W kadrze Adama Nawałki znalazł się reprezentant Warmii i Mazur, wychowanek Olimpii Elbląg, bramkarz Bartosz Białkowski.

Mecze z udziałem polskiej drużyny, jeżeli nie mamy biletów do Rosji, będzie można zobaczyć między innymi w olsztyńskim amfiteatrze, w którym powstaje strefa kibica. Dzięki temu naszej drużynie wspólnie będzie mogło kibicować około tysiąca osób. Strefa będzie czynna godzinę przed meczem.

Razem biało-czerwonym będą mogli także kibicować mieszkańcy i turyści w Elblągu. Tam strefa kibica powstała w hali lodowiska przy ulicy Karowej. Gorące emocje gwarantowane tym bardziej, że tu będzie można zobaczyć prawie wszystkie mundialowe potyczki. Strefy kibica powstaną też w Iławie, Braniewie i Olsztynku.

Mogą one być organizowane na placach i skwerach oraz w kawiarnianych ogródkach, pubach i restauracjach. Telewizja Polska przygotowała ofertę dla stref kibica w całym kraju. Wszelkie informacje dostępne są na specjalnej stronie internetowej licencje.tvp.pl.

W sąsiadującym z Polską obwodzie rozegrane zostaną cztery mecze. Funkcjonariusze straży granicznej podkreślają, że wybierając się na mecz, warto przyjechać na przejście wcześniej. Mimo, że to kibice będą odprawiani w pierwszej kolejności.

Piłkarskie święto potrwa do 15 lipca. Wszystkie 64 mecze można będzie obejrzeć na otwartych antenach Telewizji Polskiej, na SPORT.TVP.PL oraz aplikacji mobilnej TVP Sport.