Policjanci z Ostródy poszukują 27-letniego więźnia, który uciekł z konwoju policyjnego, gdy był przewożony z zakładu karnego w Iławie do sądu rejonowego w Ostródzie. Zarządzono blokady dróg, a w poszukiwaniach biorą udział przewodnicy z psami - podała policja.

Rzeczniczka ostródzkiej policji Anna Balińska poinformowała, że do ucieczki więźnia doszło w czwartek, kilka minut po godzinie 9. Poszukiwany to 27-letni Adam Ż. Mężczyzna odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże oraz kradzieże z włamaniami.

Ma około 160 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, jest ogolony na łyso. Ubrany był w niebieski t-shirt, szare spodnie. Cechą charakterystyczną jest duży tatuaż na karku.

Ogłoszono alarm dla wszystkich policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. W poszukiwaniu biorą udział przewodnicy z psami. Policjanci zorganizowali posterunki blokadowe dróg dojazdowych. Na miejsce z polecenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie pojechali funkcjonariusze z wydziału kontroli, którzy wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia — podała Balińska.

Policja apeluje, by osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat poszukiwanego, kontaktowały się z policją pod numerem telefonu alarmowego 112.