Kolejny etap prac na przebudowywanej ul. Towarowej w Olsztynie. Zmiany nastąpią również w pobliżu dworca, gdzie powstaje węzeł przesiadkowy.

Zmiany zostały wprowadzone dziś (czwartek, 14 czerwca) w godzinach porannych. Jezdnia w obrębie skrzyżowania została zawężona do dwóch pasów, po jednym dla każdej ze stron. Natomiast na odcinku przed zjazdem do stacji paliw przy ul. Sprzętowej do zjazdu do jednej z firm, ruch będzie odbywać się jednym pasem.

Na tym odcinku zostanie wprowadzona tymczasowa sygnalizacja świetlna, a w godzinach szczytu komunikacyjnego będzie dodatkowe wsparcie w postaci ręcznego sterowania ruchem.

Organizacja ruchu zmieniona zostanie także przy dworcu. W związku z kolejnym etapem budowy węzła przesiadkowego zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Dworcowej oraz południowa część pl. Konstytucji 3 Maja. W związku z tym zmienione zostaną trasy oraz lokalizacje autobusów komunikacji miejskiej. Nowa organizacja ruchu ma zacząć obowiązywać w tym miejscu w nocy z 22 na 23 czerwca (piątek/sobota).