Ponad pół tysiąca nowych oficerów zyskała polska Policja. Podczas ceremonii promocji na pierwszy stopień oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, decyzję prezydenta RP, stuknięciem szablą przypieczętował Komendant Główny Policji, nadinspektor Jarosław Szymczyk. Do świeżo upieczonych oficerów przemawiał również m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Na placu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie było 40 kobiet i niemal 280 mężczyzn. Łącznie, razem z tymi, którzy nie mogli dotrzeć, decyzją prezydenta RP, promocję na pierwszy stopień oficerski otrzymało ponad pół tysiąca funkcjonariuszek i funkcjonariuszy. Dwie gwiazdki na pagonach to nie tylko nobilitacja, ale również wrota do dalszej policyjnej kariery.

Niezależnie od pozycji, jaką w przyszłości nowi podkomisarze osiągną w Policji, ich zwierzchnicy przypominali, że najważniejsza jest pokora i służba. Podczas promocji podkreślano, że za służbą stoi również misja budowania szacunku do policyjnego munduru.

Nowi oficerowie policji, po 7-miesięcznym szkoleniu, wrócą teraz do komend i posterunków w całej Polsce, gdzie na co dzień służą.