W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie podsumowano dwa lata działania Programu Laboratorium, który ma promować szkolnictwo branżowe, ale przede wszystkim pokazywać uczniom różne drogi zawodowe. Okazję zobaczenia firm i zakładów pracy od kuchni dostało już 2,5 tysiąca uczniów z Warmii i Mazur.

Kuratorium oświaty, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz firma z podolsztyńskiej Stawigudy stworzyły projekt, który ułatwia uczniom wybór przyszłego zawodu.

Program Laboratorium tak naprawdę oznacza wycieczki zawodoznawcze do zakładów pracy. W tych wycieczkach młody człowiek przekonuje się, że współczesny przemysł wymaga dużych kwalifikacji — mówi Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty. Zwiedzanie zakładów pracy przekonuje też młodzież do szkół branżowych.

Podczas konferencji w Urzędzie Wojewódzkim podsumowana dwa lata działania programu. Kontakt z zakładami pracy miało 2,5 tysiąca uczniów z powiatów olsztyńskiego, elbląskiego, kętrzyńskiego i ełckiego.

W kolejnej edycji Program Laboratorium ma objąć całe województwo. Podczas spotkania wyróżniono firmy, które wspierają Program Laboratorium. Statuetkę otrzymał między innymi olsztyński oddział Telewizji Polskiej.