Kolejny weekend politycy Prawa i Sprawiedliwości spędzili w terenie. To część kampanii „Polska jest jedna”, którą w kwietniu zainaugurował prezes partii Jarosław Kaczyński. Poseł Krzysztof Ardanowski był w niedzielę (10.06) w Białej Piskiej i Starych Juchach.

Program premiera Mateusza Morawieckiego hołduje zasadzie: Polski solidarnej - mówił w Białej Piskiej Krzysztof Ardanowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości: – Czyli takiej Polski, w której jeżeli jest trudno, ciężko, to się trzymamy się razem, jako wspólnota wszyscy zaciskamy pasa, ale jeśli pojawiają się możliwości wzrostu, wszyscy powinni z tego korzystać, a nie elity lub ci, którzy się za nie uważają.

Jak wyliczyła Komisja Europejska, tylko na uszczelnieniu VAT-u Polska zyskała prawie 40 mld złotych rocznie. Te pieniądze mają służyć m.in. sfinansowaniu wyprawki szkolnej dla dzieci. Wnioski można będzie składać w lipcu, aby środki trafiły do rodzin jeszcze przed pierwszym dzwonkiem.

W Białej Piskiej i w Starych Juchach doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. wsi i rolnictwa zapewniał, że obecny Rząd pracuje nad długoletnią strategia dla polskiej wsi: – Tak, żeby wykorzystać potencjał rolnictwa, pracowitość rolników. Nie jest łatwo, bo trzeba szukać nowych rynków zbytu, odzyskać rynek wewnętrzny, który przez supermarkety jest również zasilany produktami z zagranicy często gorszej jakości niż polskie czy ustabilizować dochody rolnicze, aby nie zależały one od corocznych wahań.

Krzysztof Ardanowski podkreślił, że te spotkania mają służyć przekazaniu prawdziwej wiedzy na temat działań Rządu, bo tego właśnie Polacy oczekują. Tylko w miniony weekend politycy Prawa i Sprawiedliwości spotkali się z mieszkańcami w 26 miejscowościach.