Warmińsko-mazurska wizyta Jacka Sasina, jednego z czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów był w Działdowie, gdzie mówił m.in. o pomysłach Rządu na wspieranie drobnej przedsiębiorczości.

Jacek Sasin jest posłem Prawa i Sprawiedliwości, a także przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jego wizyta w Działdowie była częścią akcji „Polska jest jedna”: – Kontynuujemy objazd Polski, spotkania. Naszą ambicją, polityków PiS jest, aby w każdym powiecie w Polsce odbyć jedno, a może i więcej spotkań – mówi Jacek Sasin.

Spotkania są po to, żeby zapoznać z programem, który w tej chwili jest realizowany, bo część programu została już zrealizowana przez ostatnie 2,5 roku, natomiast to nie jest jeszcze koniec naszej pracy, to nie jest jeszcze koniec propozycji – mówi Bogusława Orzechowska, senator Prawa i Sprawiedliwości.

„Polska jest jedna” to również swego rodzaju sondaż opinii lokalnych społeczności. Politycy PiS podczas wizyt w regionach mówią też o aktualnych pracach Rządu i Parlamentu. Jacek Sasin w Działdowie sporo uwagi poświęcił przedsiębiorczości: – Mamy propozycje dla przedsiębiorców, bo przecież to jest jasne, że fundamentem polskiej gospodarki są małe i średnie polskie firmy, które musimy wspierać. To jest polski kapitał, polskie firmy to nie są wielkie koncerny.

Małym firmom Rząd chce zaproponować elastyczny system składek na ubezpieczenia społeczne, który ma się pojawić w przyszłym roku, a także zmiany w podatkach. Chodzi o zapowiedziane miesiąc temu przez premiera obniżenie podatku CIT z obecnych 15 do 9 proc.. W ocenie Rządu, na tej zmianie skorzysta mniej więcej 460 tys. małych firm.