W Giżycku policjanci z całej Polski rywalizują o miano „najlepszego policyjnego wodniaka w kraju”. W Ogólnopolskich Zawodach Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym swoje drużyny wystawiły wszystkie garnizony. Na starcie stanęło siedemnaście dwuosobowych ekip.

Pierwszym zadaniem podczas zawodów, było przeprowadzenie interwencji na łodzi, która w miejscu niedozwolonym spowodowała wysokie fale. Komisja oceniała umiejętności poruszania się przez funkcjonariuszy łodzią, cumowania, ale przede wszystkim poprawności przeprowadzenia kontroli.

Zawody to nie tylko okazja do sprawdzenia się, ale też podniesienia kwalifikacji policjantów, którzy w tym sezonie znacznie wcześniej niż w latach poprzednich rozpoczęli patrole na wodzie. Lepszy sprzęt, jakim dysponuje policja wodna, sprawia, że na wodach jest bezpieczniej.

Podczas zawodów szczegółowej analizie poddana była jakość interwencji. Podczas trzech dni zmagań mundurowi poddani będą też testowi wiedzy policyjnej. Na basenie sprawdzone będą umiejętności pływackie.

Najlepszych poznamy podczas pikniku służb mundurowych w piątek w Porcie „Ekomarina” w Giżycku. Oprócz prezentacji laureatów będzie pokaz sprzętu policyjnego i miasteczko ruchu drogowego.