Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić pijanemu mężczyźnie, który wszedł na dach budynku Centrum Kultury i Turystyki „Zodiak” w Mrągowie, aby szukać… pokemonów. Mężczyzna wyrwał anteny i inne zamocowane tam elementy. Wartość strat wstępnie oszacowano na 1,5 tys. złotych.

W sobotę, 12 maja, około godziny 8:00 mrągowscy policjanci otrzymali informację, że na dachu Centrum Kultury i Turystyki „Zodiak” w Mrągowie znajduje się mężczyzna, który wyrywa różne znajdujące się tam elementy i zrzuca je na dół.

Na miejsce pojechał patrol policji i straż pożarna. Po chwili negocjacji mężczyzna sam zszedł na dół. Wtedy funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami stwierdził, że szukał na dachu… pokemonów. Zdenerwował się, bo ich tam nie znalazł.

W konsekwencji, by zapobiec dalszym ekscesom, mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. Policjanci w trakcie interwencji ustalili, że wartość zniszczonego mienia to około 1,5 tys. złotych. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.