Etyka w kontaktach z klientami, pracownikami, kontrahentami czy władzami samorządowymi to cechy doceniane przez kapitułę programu Przedsiębiorstwo Fair Play. Nagrody i certyfikaty o tej nazwie otrzymały również firmy z Warmii i Mazur.

Uczciwa współpraca z klientami, pracownikami, ale także ochrona środowiska naturalnego to wartości promowane wśród przedsiębiorców przez organizatorów ogólnopolskiego programu Przedsiębiorstwo Fair Play. Laureaci z regionu otrzymali w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie okolicznościowe dyplomy.

Tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest przyznawany od 20 lat i ma na celu wyróżnienie firm, które charakteryzują się dobrym stylem zarządzania i współpracy z otoczeniem. Ten tytuł to też korzyści dla przedsiębiorstw. Potwierdzają to też sami przedsiębiorcy, dla których ten tytuł to również kwestia wizerunku.

Trzeba powiedzieć, że ranga i znaczenie firmy w naszym regionie w kontaktach z klientami podnosi się, bo jest to coś, co nobilituje naszą działalność na rynku, w biznesie – mówi Ireneusz Ziemiński, firma Techtrans.

Do programu może przystąpić każde przedsiębiorstwo, które spełni warunki określone przez organizatorów.