Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło serię intensywnych spotkań z mieszkańcami polskich regionów. W przypadku Warmii i Mazura kampania rozpoczęła się w Rozogach, gdzie po południu był Jacek Sasin, minister w kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Głównym tematem spotkania był program PiS na jesienne wybory samorządowe.

Gospodarzem spotkania był szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie szczycieńskim, Henryk Żuchowski. Minister Jacek Sasin wspólnie z Jerzym Szmitem, który kieruje partią w okręgu olsztyńskim i posłem Jerzym Gosiewskim, mówili m.in. o projektach najnowszych programów społecznych PiS, jak choćby ogłoszone na sobotniej konwencji: „Mama plus” czy wyprawka dla ucznia.

Tematem spotkania były także programy gospodarcze, w tym rozwój projektu Mieszkanie Plus: – Rzeczywiście chcemy, żeby te tanie mieszkania z dopłatami od państwa stanowiły realne zabezpieczenie bytu polskich rodzin – mówi Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, Prawo i Sprawiedliwość.

W Rozogach padły również deklaracje dotyczące poprawy stanu dróg lokalnych: – Od przyszłego roku chcemy uruchomić wielki program drogowy, który rocznie na remonty tych dróg będzie przeznaczał nawet do 5 mld złotych – dodaje Jacek Sasin.

Mieszkańcy Rozog, obecność przedstawicieli partii rządzącej wykorzystali do zadawania pytań, m.in. o mały ruch graniczny. W tej sprawie stanowisko Rządu jest niezmienne - MRG nie będzie wznowiony. Podczas potkania padły też pytania o zmiany w strefach ekonomicznych i zachęty dla przedsiębiorców.

W sumie politycy partii rządzącej spotkali się w niedzielę z mieszkańcami 30 miejscowościach na terenie całego kraju.