Stomil Olsztyn wciąż bez wiosennego zwycięstwa w Pierwszej Lidze. W meczu 26. kolejki podopieczni Kamila Kieresia przegrali w Legnicy z miejscową Miedzią 0:1 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy na kilka minut przed końcem spotkania zdobył Mateusz Piątkowski.

Pierwsza połowa to absolutna przewaga gospodarzy, którzy raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez Piotra Skibę. Dumie Warmii udało się przetrwać napór legniczan i do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

W 54. minucie swoją okazję mieli olsztynianie. Szybką kontrę strzałem zakończył Dani Ramirez, ale skutecznie interweniował bramkarz Miedzi. Decydująca o losach meczu bramka padła w 85. minucie. Mateusz Piątkowski otrzymał podanie przed polem karnym, obrócił się i mocnym strzałem pokonał Piotra Skibę.

W tabeli Pierwszej Ligi Stomil zajmuje 16. miejsce z dorobkiem zaledwie 20 punktów. Kolejny mecz olsztynianie rozegrają w Olsztynie. W sobotę, 21 kwietnia zmierzą się z Puszczą Niepołomice. Pierwszy gwizdek o 12:30.