Zwłoki pięciu osób znaleziono w Olsztynie ostatniej doby. Policja nie łączy tych zdarzeń. Trwa wyjaśnianie okoliczności pod nadzorem prokuratury - podała w niedzielę, 15 kwietnia Izabela Kołpakowska z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Na ulicy Kościuszki w centrum miasta z 4 piętra w sobotę wieczorem wypadł 25-letni mężczyzna, obywatel Szwecji. Zmarł na miejscu. Pięciu mężczyzn, którzy przebywali z nim wcześniej w mieszkaniu, zatrzymano do wyjaśnienia sprawy - podała policja.

Policja wyjaśnia także okoliczności wypadnięcia z okna szpitala przy ulicy Żołnierskiej 88-letniej kobiety. Kobieta wypadła z 4 piętra. Zmarła na miejscu. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

Przy ulicy Żeromskiego w dzielnicy Zatorze znaleziono 26-letniego mężczyznę, podjęta reanimacja nie przyniosła rezultatu.

Zwłoki w stanie rozkładu znaleziono w lesie miejskim w rzece Łyna oraz przy alei Piłsudskiego, przy hali sportowej Urania. Ciało odnalezione w rzece jest w stanie daleko posuniętego rozkładu, dlatego nie znana jest ani tożsamość ani płeć. Natomiast zwłoki przy hali Urania to ciało mężczyzny.

Policja nie łączy zdarzeń i ocenia, że są to oddzielne zdarzenia: – Okoliczności wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury – podała Kołpakowska.