9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej ma nowego dowódcę. Został nim pułkownik Dariusz Kosowski. Dowództwo przekazał mu pułkownik Jacek Ostrowski. W braniewskiej jednostce odbyła się uroczystość przekazania i objęcia obowiązków dowódcy.

Po ponad dwuletniej służbie pułkownik Jacek Ostrowski pożegnał się ze stanowiskiem dowódcy 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej: – To zbyt krótki czas, aby zrealizować wszystkie plany, długoterminowe przedsięwzięcia, ale jednocześnie wystarczająco długi, aby związać się emocjonalnie.

Jego obowiązki przejął pułkownik Dariusz Kosowski, który dowodził batalionem zmechanizowanym w 16. Brygadzie Zmechanizowanej w Morągu i 15. Brygadzie Zmechanizowanej w Giżycku. Pełnił także obowiązki szefa sztabu 9. Braniewskiej Kawalerii Pancernej, zastępcy dowódcy 15. Brygady Zmechanizowanej i szefa szkolenia 16. Dywizji Zmechanizowanej.

Ceremonia przekazania obowiązków, a także proporca rozpoznawczego i odznaki honorowej nowemu dowódcy odbyła się w obecności generała dywizji Marka Sokołowskiego, dowódcy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, który podsumował pracę odchodzącego dowódcy: – Okres dowodzenia przez pana 9. Braniewską Brygadą, to czas intensywnego szkolenia połączonego z wieloma treningami, ćwiczeniami wymagającymi poświęcenia.

Pułkownik Jacek Ostrowski teraz obejmie dowodzenie 20. Bartoszycką Brygadą Zmechanizowaną.