Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 21-letni mieszkaniec gminy Ostróda. Mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. naruszenia nietykalności fizycznej, gróźb karalnych, włamania do pojazdu, kradzieży dokumentów i znęcania się nad partnerką oraz jej dziećmi. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, 8 kwietnia ostródzcy policjanci interweniowali w jednej z miejscowości w gminie Ostróda. Ze zgłoszenia wynikało, że partner pokrzywdzonej w trakcie awantury zaczął ją dusić i groził, że ją zabije. Następnie wybił szybę w należącym do niej samochodzie, z którego zabrał dokumenty oraz telefon komórkowy i zniszczył instalację elektryczną pojazdu czyniąc go niezdatnym do użytku.

W trakcie prowadzonych czynności kryminalni ustalili również, że awanturnik znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką i jej dwójką małych dzieci. 21-latek bojąc się konsekwencji prawnych, uciekł z miejsca zdarzenia i ukrywał się przed policjantami. Funkcjonariusze ustalili jego miejsce pobytu i zatrzymali go.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej konkubiny, gróźb karalnych, włamania do pojazdu, zniszczenia mienia, kradzieży dokumentów oraz znęcania się psychicznego i fizycznego. Częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nie potrafił jednak wytłumaczyć swojego zachowania.

Na wniosek policjantów i prokuratora nadzorującego postępowanie, sąd zastosował wobec 21-latka tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.