Zbliża się IV edycja charytatywnego turnieju koszykówki. W Pasłęku sportowcy zagrają dla Domu Dziecka oraz schroniska dla zwierząt PSI RAJ. Organizatorzy poszukują fantów na aukcję dla Domu Dziecka w Pasłęku. Choć Turnieje zakończą się 14 kwietnia, to fanty będą zbierane do końca lipca.

Z kolei główną potrzebą schroniska jest żywność (ryż, makaron, kasze, konserwy dla psów i kotów, sucha karma, drób - najlepiej mrożony). Na rzecz schroniska można też przekazać koce, kołdry (nie z pierza) oraz. Potrzebne są też nowe kojce!

Turniej mężczyzn rozpocznie się o godzinie 19:15, 13 kwietnia w sali przy Zespole Szkół, ul. Zwycięstwa 28 - w sobotę w Sali przy SP nr 1 ul. Jagiełły 30. Począwszy od godziny 11:00 równolegle do Turnieju mężczyzn, przeprowadzony zostanie Turniej kobiet. Cała impreza zakończy się po konkursach „wsadów” oraz rzutów za „3 pkt” około 20:00 w sobotę.

W turnieju wystąpi łącznie 9 drużyn. W międzyczasie wolontariusze będą zbierali przyniesione dary dla schroniska oraz udzielać będą informacji o formach pomocy dla Domu Dziecka.