Roberto Santilli pozostanie w przyszłym sezonie PlusLigi trenerem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. We wtorek, 13 marca klub poinformował, że kontrakt włoskiego szkoleniowca został przedłużony o rok.

Z komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie internetowej klubu wynika, że obie strony były zainteresowane kontynuowaniem współpracy i są zadowolone z tego, że udało się dojść do porozumienia, a „negocjacje przebiegły w spokojnej atmosferze”.

Trener Santilli zapowiedział, że, oprócz wyników sportowych, chciałby zbudować dobrą atmosferę: – Taka jest filozofia naszej pracy, jak i całego sportu. Dlatego postawiłem sobie również cel, aby sprawić, by każdy z zawodników czuł się dobrze na boisku, jak i poza nim.

Według prezesa Tomasza Jankowskiego, władze olsztyńskiego klubu są zadowolone z pracy Santilliego w tym sezonie: – Chcielibyśmy kontynuować jego filozofię prowadzenia drużyny w przyszłości. Obecnie skupiamy się jednak na walce o awans do fazy play off.

54-letni Santilli karierę trenerską rozpoczął w 1991 roku od prowadzenia sekcji młodzieżowych Lazio Volley Rzym. W 2002 roku objął juniorską reprezentację Włoch, z którą zdobył złoty medal mistrzostw Europy.

Pierwszym polskim klubem, który prowadził w latach 2007-2010, był Jastrzębski Węgiel. Przez kolejne trzy sezony trenował rosyjską Iskrę Odincowo. Potem był trenerem m.in. włoskiego Andreoli Latina i MKS Banimexu Będzin, a w latach 2015-2016 selekcjonerem reprezentacji siatkarzy Australii.

Drużyna Indykpolu AZS z 43 punktami na koncie zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli ekstraklasy. Najbliższy mecz olsztynianie rozegrają w niedzielę, 18 marca przed własną publicznością z Cerradem Czarnymi Radom.