Wyzwanie, modlitwa, czas dla Boga i dla siebie - to wszystko można znaleźć na trasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trwają zapisy wiernych, którzy chcą przeżyć coś więcej niż tylko rozważanie Męki Chrystusa.

Uczestnicy będą mieli do pokonania nocą 45 km z Olsztyna do Ostródy. To jedna z siedemnastu tras, jakie zaplanowano na Warmii i Mazurach. Większość z nich liczy nieco ponad 40 km. Najdłuższa - z Braniewa do Gietrzwałdu - 92 km.

Organizatorzy na pokonanie dystansu 40 km przewidzieli 12 godzin. Każda trasa prowadzić będzie przez drogi mało uczęszczane, z dala od miasta. Przy stacjach Drogi Krzyżowej będzie czas na rozważanie Męki Chrystusa. Warto mieć ze sobą latarkę, ciepłą odzież, wygodne buty i prowiant. Uczestnicy otrzymają mapy trasy, ale każdy będzie zdany na siebie, a tym samym będzie to czas by pobyć z samym sobą.

W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej uczestniczył Grzegorz Borkowski z Olsztyna. Nie ukrywa, że nocny marsz połączony z modlitwą to prawdziwe wyzwanie. W tym roku podejmie je drugi raz: – Starałem się bardziej dla Boga niż dla siebie, stąd radość. Jak usłyszałem po raz drugi o tym, to chciałem w tym być i jestem.

Pan Grzegorz wyruszy na trasę w piątek, 16 marca z parafii Miłosierdzia Bożego w Olsztynie. O 20:00 odbędzie się tam msza święta. Po niej uczestnicy wyruszą w stronę Ostródy, by dotrzeć do godziny 9:00 do parafii pod wezwaniem świętej Faustyny. W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie lub pod opieką rodziców bądź opiekunów. Udział jest bezpłatny.