W kiepskich humorach rundę zasadniczą II ligi kończą koszykarze Stomilu. Olsztynianie przegrali z Sokołem Międzychód 89:90. W pierwszych dwóch kwartach biało-niebiescy grali znakomicie, punktując wyżej notowanych rywali i prowadząc do przerwy 55:39.

Bezpieczną wydawało się przewagę Stomil roztrwonił w końcówce. Ostatnie pięć minut gospodarze przegrali różnicą 16 punktów. Ostatnią szansą dla gospodarzy były dwa rzuty wolne, obu nie wykorzystał jednak Wiktor Specyalski. Stomil fazę zasadniczą kończy na dwunastej pozycji. O utrzymanie biało-niebiescy bić się będą z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Żarty się skończyły. Cały sezon sprowadza się tak naprawdę do tych dwóch, trzech meczów. Musimy się pozbierać po tej porażce i wyjść w pełni skoncentrowani – mówi Wiktor Specyalski, Stomil Olsztyn.

Pierwsze spotkanie fazy play-out Stomilu zagra u siebie. W II lidze pozostanie drużyna, która wygra dwa mecze.