Każda jest inna, ale wszystkie są wyjątkowe. Podczas XX Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur poznaliśmy kolejną „złotą dziesiątkę” wyróżnionych pań. Ta najważniejsza statuetka decyzją kapituły trafiła do graficzki komputerowej Ally Pichevskiej-Cirut.

Alla Pichevska-Cirut została Kobietą Sukcesu Warmii i Mazur 2018. Zwyciężczyni jest graficzką komputerową i właścicielką agencji graficznej, żoną i matką. Nie kryła zaskoczenia, ale i zachwytu wyróżnieniem, chociaż uważa, że na sukces trzeba zapracować.

Wśród Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur są artystki, kobiety nauki, biznesu, mediów. Te, którym nie obojętne są sprawy społeczne czy życie zwierząt. Każda robi to, w co wierzy i to właśnie oznacza sukces: – Są to kobiety, które robią bardzo ważne rzeczy na rzecz szerokiej społeczności, w wielu dziedzinach – mówi Ewa Domaradzka-Ziarek, prezeska Fundacji „Moda na Warmię i Mazury” organizatorka i pomysłodawczyni gali.

Dr Mariola Grzybowska-Brzezińska pracuje w Katedrze Analizy Rynku i Marketingu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To ona zwyciężyła w internetowym plebiscycie Kobiety Sukcesu. Nauczycielka, wykładowczyni i jak sama mówi od niedawna, wychowawczyni: – Sukcesem wychowawcy jest sukces jego wychowanków, sukcesy dyplomantów. Są dumą i ogromną radością, dają energię.

Wyróżnienie za osiągnięcia ponadregionalne otrzymała Wanda Kwietniewska. Wokalistka, kompozytorka i liderka zespołu „Wanda i Banda”. Tradycyjnie panie uhonorowały również pana. Statuetka „Dużej buźki” powędrowała do poety, pisarza i artysty kabaretowego - znanego z Kabaretu Moralnego Niepokoju - Przemysława Borkowskiego.

Złotą Dziesiątkę Kobiet Sukcesu, kapituła - również kobiece autorytety - wyróżniła po raz dwudziesty.