Teatr im. Stefana Jaracza w Olszynie ma dla widzów nową propozycję - spektakl familijny. To przedstawienie zatytułowane „Chodź na słówko” według tekstu Maliny Prześlugi.

Bohaterami tej opowieści o języku są Kula, która chciałaby być kurą, ale jedna literka to uniemożliwia oraz Toperz, który powinien być oczywiście Nietoperzem. Jest jeszcze trzecia postać - Brzydkie Słowo. Twórcy przedstawienia przypominają o randze słów. O tym, że każde słowo jest ważne. Nie jest to bynajmniej pogadanka o językowej poprawności. Tekst Maliny Prześlugi, pełen językowych niespodzianek, ma też filozoficzny wymiar.

Scenografię do spektaklu, przypominającą rozrzucone kartki papieru, stworzyła Maria Kanigowska. Będzie można także zobaczyć wyświetlane na nich wizualizacje Tomasza Gawrońskiego i posłuchać piosenek specjalnie do przedstawienia napisanych z muzyką Michała Zdrzałka.

„Chodź na słówko” to spektakl familijny, Górnej granicy wieku nie ma, a jak zapowiadają realizatorzy, tekst Maliny Prześlugi spodoba się także dorosłym. Premiera w sobotę 10 marca na Scenie Margines olsztyńskiego Teatru Jaracza.