Zlikwidowane laboratorium amfetaminy z 8 liniami umożliwiającymi produkcję tego narkotyku, to wynik wytężonych działań policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji z Olsztyna. Dwaj podejrzani zostali zatrzymani podczas transakcji, której przedmiotem było półtora kg narkotyku.

Policjanci olsztyńskiego CBŚP ustalali miejsce produkcji narkotyku przez wiele miesięcy. Najpierw zatrzymano dwóch mężczyzn w Warszawie. Podejrzani wpadli w trakcie transakcji sprzedaży prawie półtora kg amfetaminy. W miejscach ich zamieszkania zabezpieczono m.in. telefony komórkowe, elektroniczne urządzenia zagłuszające, fałszywe dokumenty tożsamości, 80 tysięcy złotych w gotówce, kokainę oraz płynną amfetaminę.

Wszystko wskazywało na to, że amfetamina, która była przedmiotem transakcji została wyprodukowana w Polsce. Dlatego też policjanci CBŚP musieli ustalić, a następnie zlikwidować linie produkujące substancję psychotropową.

Trop prowadził na teren województwa mazowieckiego. W pomieszczeniu gospodarczym w jednej z niewielkich miejscowości w pobliżu Radomia, funkcjonowało laboratorium amfetaminy wraz z kompletem 8 linii umożliwiających produkcję tego narkotyku. Tam też policjanci zabezpieczyli prawie 200 litrów różnego rodzaju substancji chemicznych, które obecnie poddawane są badaniom w laboratoriach kryminalistycznych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, a następnie postanowieniem Sądu Rejonowego dla Warszawy-Pragi Północ zostali oni aresztowani na 3 miesiące.

Śledztwo prowadzą policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie. Policjantów CBŚP w trakcie czynności wspierali funkcjonariusze z BOA KGP oraz z Laboratorium Kryminalistycznego KSP i KWP.