Prawo i Sprawiedliwość robi krok w kierunku jesiennych wyborów samorządowych. Władze partii rządzącej w regionie przygotowują właśnie listę nazwisk, które powalczą o fotele wójtów i burmistrzów. PiS czeka jeszcze z ogłoszeniem oficjalnych kandydatów w największych miastach Warmii i Mazur.

W olsztyńskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości władze partii w regionie przygotowują się do kampanii wyborczej. Właśnie ważą się losy kandydatów na wójtów i burmistrzów.

To będą nasze lokomotywy. To są mocne nazwiska, ludzie sprawdzeni. Także niektóre osoby nowe, ale mające pewne poparcie wśród społeczności lokalnej — mówi Jerzy Małecki, poseł PiS.

Partia rządząca wciąż cieszy się największym poparciem w sondażach. Teraz priorytetem dla Prawa i Sprawiedliwości jest, by duże zaufanie społeczne przełożyło się na wyniki wyborów samorządowych. Nazwiska, które będą liczyć się w wyścigu o władzę w samorządach to jedno. Władze partii przygotowują też program.

Decyzja, kim będą kandydaci walczący o prezydenturę w największych miastach Warmii i Mazur, może zapaść dopiero przed wakacjami.