Naukowcy zaprosili artystów do swoich laboratoriów, by pokazać im świat, jakiego zazwyczaj nie widujemy. Na przykład przebogaty świat skryty w kropli wody oglądanej pod mikroskopem. Co wynikło ze spotkania nauki i sztuki można się przekonać zaglądając do Centrum Ekspozycyjnego Stara Kotłownia w Olsztynie.

Świat pełen ukrytego życia, którego nie potrafimy zaobserwować na co dzień, bo naszym narzędziem jest tylko oko - to właśnie starali się uchwycić i przekazać widzom uczestnicy spotkań z naukowcami. Pomysł na mariaż nauki im sztuki narodził się w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk. Instytut do współpracy zaprosił artystów z uniwersytetów w Rzeszowie i Olsztynie. Dlaczego w Olsztynie? Bo instytut ma stację naukową zajmującą się hydrobiologią w Mikołajkach.

Projekt Art&Science oraz wieńcząca go wystawa zatytułowana „Obrazowanie biologiczne - inspiracje niewidzialnym światem” zostały zorganizowane w stulecie istnienia Instytutu Nenckiego. Prace można będzie oglądać w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia w Olsztynie przez najbliższe trzy tygodnie. Wstęp wolny.