Przestępcy wyłudzający pieniądze, głównie od starszych osób, znów dali znać o sobie. Tym razem 83-letnia kobieta z Elbląga przekazała oszustowi ponad 13 tysięcy złotych. Wcześniej otrzymała telefon z informacją, że jej córka miała wypadek i potrzebuje pieniędzy.

We wtorek 20 lutego elbląscy policjanci odnotowali kilka prób telefonicznego wyłudzenia pieniędzy. Jedna z nich okazała się niestety skuteczna.

Najpierw starsza kobieta odebrała telefon od osoby podającej się za jej córkę. Ta oświadczyła, że miała wypadek i potrzebuje pieniędzy. Chwilę później na ten sam numer zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta. Ten z kolei oświadczył staruszce, że może pomóc w rozwiązaniu sytuacji, ale potrzebuje 13 tysięcy złotych. Kobieta miała taką sumę w domu. Po pieniądze miał przyjechać kurier. Kobieta spakowała gotówkę do reklamówki i przekazała ją nieznanemu mężczyźnie.

Oszustwo wyszło na jaw, gdy 83-latka zadzwoniła do córki. Przekonała się, że nic się jej nie stało, bo nie było żadnego wypadku, a ona sama padła ofiarą oszustów.