Porażka szczypiornistów pierwszoligowej Warmii Energa. Olsztynianie próbowali na wyjeździe urwać punkty trzeciej drużynie tabeli Stali Gorzów, ale bez powodzenia.

Zadanie było ambitne i niewiele brakowało, by misja olsztynian zakończyła się powodzeniem. Po pierwszej przegranej trzema bramkami połowie, w drugiej gra Warmii zyskała na jakości. Na efekty nie trzeba było długo czekać. 10 minut po przerwie goście dogonili gorzowian.

Finisz zapowiadał się pasjonująco, bo kilka minut przed końcem był remis po 25, ale w decydujących akcjach częściej trafiali miejscowi, którzy ostatecznie pokonali Warmię 28:26.

Najwięcej bramek dla Warmii w tym spotkaniu - osiem - rzucił Radosław Dzieniszewski. W pierwszoligowej tabeli olsztynianie nadal na 7 miejscu.