Taksówkarze z Olsztyna będą wspierać służby w udzielaniu pomocy poszkodowanych w sytuacjach kryzysowych. W środę, 14 lutego podpisali porozumienie z władzami miasta, które potwierdza realizacje zadań, których taksówkarze podejmowali się od lat.

Podpisy złożone na porozumieniu to potwierdzenie działań taksówkarzy, którzy zawsze reagowali, gdy był potrzebna pomoc mieszkańcom miasta: – Tak było w przypadku pociągu, który miał wypadek w Gutkowie. Taksówkarze natychmiast zareagowali na naszą prośbę. Nieodpłatnie, społecznie świadczyli usługi przewozu mieszkańców z Gutkowa do miasta – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Pomoc taksówkarzy była również potrzebna, gdy w mieście dochodziło do pożarów. To w ich samochodach mieszkańcy mogli bezpiecznie spędzić pierwsze godziny, gdy strażacy walczyli z ogniem.

Umowa taksówkarzy z władzami Olsztyna celowo nie zawiera zapisu o konkretnych sytuacjach, by nie ograniczać możliwości zawodowych kierowców. Ci, jak zapewniają, są gotowi do niesienia pomocy w każdej sytuacji. Deklaracje kierowców nie dotyczą tylko i wyłącznie sytuacji kryzysowych. Taksówkarze są obecni w mieście przez całą dobę, dlatego też stanowią dodatkowe wsparcie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców.

Dzięki porozumieniu mieszkańcy stolicy regionu mogą liczyć na wsparcie ponad 500 taksówkarzy.