W Superlidze piłkarek ręcznych zawiódł Kram Start. Konfrontacja elblążanek z liderującą tabeli Perłą Lublin zakończyła się bolesną porażką 22:34 (10:18).

Tegoroczny bilans pojedynków z superligową czołówką na razie na niekorzyść Startu. Przed tygodniem elblążanki przegrały u siebie z Zagłębiem Lubin. Teraz zostały rozbite w stolicy lubelszczyzny.

Porażkę zwiastowały już pierwsze minuty meczu. Zestawienie precyzji i pomysłowości gospodyń z błędami Startu widać było wyraźnie na tablicy wyników do przerwy. Ośmiobramkowa przewaga lidera jednak na zadowoliła. W drugiej połowie lublinianki z podobnym zaangażowaniem bombardowały bramkę rywala, by wygrać ostatecznie 34:22.

Elblążanki wciąż zajmują trzecie miejsce w tabeli. Już w środę 14 lutego odbędą się mecze 18. kolejki. KRAM Start Elbląg zagra z Koroną Handball Kielce. Początek o 18.30.