Trwa trzecia odsłona Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i czwarte targi Mazury Agro Show w Ostródzie. To szansa na podejrzenie najnowszych nowinek technicznych i okazja do zaprezentowania osiągnięć w hodowli zwierząt.

Czołowe marki krajowe i zagraniczne, nowości techniczne, technologie wykorzystywane w rolnictwie - wszystko na wyciągnięcie ręki w hali targowej w Ostródzie. Czwarte Mazurskie Agro show to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego rolnika. Zwłaszcza, że zima to okres, w którym rolnicy mają czas na zakupy i planowanie inwestycji.

Targi oficjalnie rozpoczął minister rolnictwa i rozwoju wsi. W czasie poprzedzającej otwarcie konferencji, Krzysztof Jurgiel zaprezentował też plany resortu na najbliższe dwa lata. (Szczegóły w artykule w linku powyżej).

Zainteresowanie tegorocznymi targami było tak duże, ze w tym roku powierzchnia wystawiennicza została powiększona, między innymi żeby pomieścić towarzyszącą targom Warmińsko-Mazurską Wystawę Zwierząt Hodowlanych. W jej trakcie można obejrzeć ponad setkę zwierzęcych czempionów: bydła mlecznego, mięsnego, koni, kóz i owiec. Podczas targów organizatorzy zadecydowali też o zorganizowaniu jesienią kolejnej wystawy hodowlanej.