Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podsumowują miniony rok. Wnioskują o zwiększenie liczby policjantów na ulicach stolicy regionu. To także główne założenie reformy funkcjonowania olsztyńskich stróżów prawa. Podczas odprawy rocznej nie brakowało także planów na obecny rok.

Początek rocznej odprawy olsztyńskich policjantów rozpoczął się od pożegnania asp. sztab. Krzysztofa Kapuścińskiego - zastępcy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który przeszedł emeryturę.

Miniony rok dla funkcjonariuszy olsztyńskiej komendy był pełen zmian. W lutym stanowisko komendanta objął insp. Piotr Zabuski. Był to także rok gruntownych zmian - zwłaszcza w sposobie pracy policjantów.

W minionym roku, policjanci Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie interweniowali prawie 200 tys. razy. Dzielnicowi przeprowadzili 700 spotkań więcej z mieszkańcami niż dwa lata temu. O 10 procent spadła przestępczość w Olsztynie i w powiecie olsztyńskim, o 8 procent zwiększyła się wykrywalność przestępstw.

W tym roku Komenda Miejska Policji w Olsztynie planuje wzmocnić współpracę z powiatem olsztyńskim. Natomiast Komenda Wojewódzka zamierza, oprócz zakupu nowych radiowozów i policyjnego wyposażenia, zainwestować także remont olsztyńskiej komendy, a także rozpocząć budowę siedziby komendy powiatowej w Bartoszycach i komendy miejskiej w Elblągu.