Niestety, miniona doba obfitowała w tragiczne skutkach wypadki drogowe. W okolicach Wierzbna, z niewyjaśnionych przyczyn, mężczyzna zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Z kolei nieopodal Olecka ciężarówka potrąciła kierowcę osobówki. Policjanci apeulją o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.

W czwartek, 8 lutego około godziny 1:00 na drodze wojewódzkiej koło miejscowości Wierzbowo w gminie Kozłowo doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Isuzu, jadąc w kierunku miejscowości Wierzbowo, z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn zjechał na lewe pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca zginął na miejscu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora badają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.Do tragedii doszło również w okolicach Olecka. W środę, 7 lutego, około godziny 11:00 oficer dyżurny oleckiej policji został powiadomiony o wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 65 w miejscowości Sedranki. Na miejsce skierowano służby ratunkowe.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu czterokołowego lekkiego, który wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku tego uderzył w jego tył i zepchnął do przydrożnego rowu. Pojazdem kierował mieszkaniec powiatu oleckiego, który w wyniku odniesionych obrażeń zginał na miejscu.

49-letni kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin.