Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Olsztynie zaprasza na pierwszy w stolic Warmii i Mazur „Tydzień małżeństwa”, który rozpocznie się 7 i potrwa do 13 lutego.

Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Olsztynie zaprasza wszystkie chętne małżeństwa na wydarzenia w ramach „Tygodnia Małżeństwa”. Jest to inicjatywa międzynarodowa prowadzona od 1997 roku promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny, odbywa się równolegle w 22 krajach zawsze w tym samym terminie: 7-14 lutego.

W 2018 roku będzie organizowany po raz czwarty w Polsce w 12 miastach, a po raz pierwszy w Olsztynie w dniach 7-13 lutego.

Ideą projektu Tydzień Małżeństwa jest czas dla dwojga najbliższych sobie osób, którym codzienność może trochę zatarła intensywność najpiękniejszych relacji. Celem organizatorów jest propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie.

Promocja instytucji małżeństwa realizuje się w czterech obszarach: duchowym, kulturalnym, edukacyjnym i rekreacyjnym. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych możliwości spędzenia czasu we dwoje. Na część wydarzeń wymagana jest rejestracja, decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja udziału przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana.