Prowadzili agencje towarzyskie na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach, teraz odpowiedzą za to przed sądem. Gdańska prokuratura oskarżyła 10 osób o organizowanie domowych agencji towarzyskich i czerpanie korzyści z uprawianej w nich prostytucji.

W większości zatrzymane osoby mają zarzuty organizowania tego przestępstwa i czerpania korzyści z cudzego nierządu. W trzech przypadkach jest to również handel ludźmi za zgodą tych kobiet, bo kobiety były przekazywane sobie z jednej agencji do drugiej i za to były pobierane opłaty – mówi Olimpia Gapanowicz, naczelnik Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej.

Wśród zarzutów znalazło się także posiadanie znacznej ilości amfetaminy. Łącznie śledczy zarzucili oskarżonym popełnienie 26 przestępstw. Niezarejestrowane Agencje Towarzyskie tzw. „domówki” w latach 2014-2015 działały m.in. w Gdańsku, Elblągu, Braniewie i Sopocie.

Agencje często zmieniały lokalizacje. Oskarżeni umieszczali w nich kobiety, którym ułatwiali uprawianie prostytucji. Część kobiet była do tego zmuszana. Zeznania obciążające oskarżonych złożyło 19 kobiet. Oskarżonym grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.