Pierwszoligowy piłkarski klub Stomil Olsztyn ukarany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Drużyna straciła jeden punkt w bieżących rozgrywkach. Kara to efekt niewywiązania się klubu z zaległości finansowych.

Komisja ds. Licencji Klubowych uznała, że klub z Olsztyna wciąż nie jest rozliczony finansowo i ukarała Stomil odjęciem jednego punktu. Chodzi o zaległości względem piłkarzy i pracowników.

Ukarany został również inny pierwszoligowiec. Ruch Chorzów przystąpi do rundy rewanżowej bez pięciu punktów. Śląski klub ma jednak możliwość zmniejszenia kary do jednego punktu, po spłaceniu zaległych zobowiązań do końca lutego.

Obu klubom przysługuje odwołanie od decyzji do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w ciągu pięciu dni.

To nie pierwsza tego typu kara nałożona na oba kluby. W 2016 roku Stomil zaczął ligowe zmagania z trzema ujemnymi punktami. Pierwszoligowiec zbyt późno podpisał ugody dotyczące wypłaty zaległych zobowiązań. Dodatkowo został objęty nadzorem infrastrukturalnym i musiał zapłacić 5 tys. zł. Wówczas jednak najważniejsza była decyzja PZPN o przyznaniu licencji na grę na zapleczu ekstraklasy.