Strażnicy graniczni z Braniewa zatrzymali osobowego opla, w którym przewożono 80 tys. sztuk papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. Przy okazji przeszukano również posesję, na której zatrzymał się samochód. Okazało się, że znajdował się tam nielegalny alkohol.

W wyniku wspólnej akcji funkcjonariuszy straży granicznej z Braniewa i Terespola zatrzymano opla wjeżdżającego na jedną z posesji w powiecie gostyńskim w województwie mazowieckim. 27-letni kierowca przewoził 80 tys. sztuk papierosów różnych marek bez wymaganych polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 55 tys. zł.

Mężczyzna miał dostarczyć nielegalny towar 39-letniemu mieszkańcowi tej gminy. Do transakcji jednak nie doszło. W czasie akcji przeszukano również pomieszczenia gospodarcze i mieszkalne właściciela, gdzie ujawniono dodatkowo 30 litrów alkoholu 40 proc. bez akcyzy o wartości tysiąca złotych.

Kierowca z województwa lubelskiego usłyszał zarzut przewożenia towaru stanowiącego przedmiot czynu zabronionego, a gospodarz nabywania go. Ponadto na poczet przyszłych kar zatrzymano auto, którego szacunkowa wartość wynosi 30 tys. zł.