Niemal chirurgiczną precyzją musieli wykazać się uczestnicy drugich zawodów robotycznych, które odbyły się w Olsztynie. Dla wyróżniających się uczniów biorących w projekcie „Era inżyniera” była to nie tylko okazja do rywalizacji, ale i zebrania nowych doświadczeń.

Projekt „Era Inżyniera” to cykl zajęć z robotyki i programowania, kierowanych do uczniów warmińsko-mazurskich szkół: – Chodzi o to, aby w ich głowach zrodzić pewne przekonanie, że studiowanie przedmiotów ścisłych ma sens. Nie tylko sens tu i teraz, ale za 5, 10, 15 lat – mówi Łukasz Sadlak, koordynator projektu „Era inżyniera”.

Grupa najlepszych uczestników projektu spotkała się w Olsztynie na zawodach, których celem było zaprojektowanie i zbudowanie robota, który prawidłowo wykona zadania konkursowe.

Dla samych uczestników zawody to nie tylko okazja do rywalizacji, ale i do wymiany doświadczeń. Między innymi dzięki uczniom, którzy brali udział w poprzedniej odsłonie projektu: – Pomagamy im w osiągnięciu sukcesu, bo pierwsze miejsce opłaca się. Wygrana daje dużo satysfakcji – mówi Julia Świderska, uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Nidzicy.

Na konkurs do Olsztyna przyjechało 30 uczniów z Nidzicy i Ornety. W całym projekcie „Era Inżyniera” uczestniczy mniej więcej 300 młodych ludzi.